We've just launched our map. Add yourself by clicking here!

close

Hi from Poland

This topic contains 5 replies, has 4 voices, and was last updated by  Natalia Dudek 4 days ago.

0
Grzegorz Sapijaszko gsapijaszko

Hi from Poland

28/12/2017 at 00:03

Hey, my name is Grzegorz (or Greg if you like :)), found this forum a couple a weeks ago, till now just lurking.. It’s time to say: Hello 🙂

Shredder’s parts are sent for machining, hopefully they will appear mid of January. In meantime searching for information about PET recycling/re-moulding, as there is a plenty of bottles. The main aim will be to create kind of strings / tiles, transparent if possible.. On the other hand, I’m just looking for different kind of plastic waste around..

Regards,
Grzegorz

5 replies
3 subscribers
0 saved

In reply to: Hi from Poland

new
13/09/2018 at 14:47
0

Ceść,

złożyłeś młynek? zacząłeś się może bawić dalej z przetwarzaniem? szukam ludzi z Polski którzy mają już jakieś doświadczenia w temacie

Paweł

new
13/09/2018 at 20:11
0

Cześć Ziomkowie!
a gdzie w PL jesteście?

new
14/09/2018 at 11:19
0

Ja z Suwałk jestem

new
14/09/2018 at 20:03
0

o, Suwałki! na samiusieńskiej pięknej północy. Ja z Krakowa, a teraz z Kanady, ale cieszyłoby mnie, gdyby było więcej maszynek tego typu w PL, póki co z mapki na community wynika, że tylko 2 lokalizacje. ja jak tylko będę miała przestrzeń do pracy, to zbuduję!

new
17/09/2018 at 00:35
0

Hi guys,

Marzy mi się taka maszyna, ale najbardziej marzy mi się robienie już finalnych rzeczy, przedmiotów do codziennego użytku , ozdobnych, itp. Na razie zapoznaję się z projektem, ale jeśli potrzebowalibyście jakiś rąk do pomocy to dajcie znak. Jestem z Warszawy i chętnie pomogę.

Viewing 5 replies - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.