We've just launched our map. Add yourself by clicking here!

close

Looking for Machine builders in Turkey Istanbul ? ( Both English/Turkish )

Serdar Engin rouenast

Looking for Machine builders in Turkey Istanbul ? ( Both English/Turkish )

21/07/2016 at 22:43

Hello,

As soon as i see precious plastic project i knew i wanted to do something like this to help our nature and the future, also inspire people to do so. I wanted to build thoose machines by myself but in istanbul simple shredder machinen cost more than 1.000 Turkish liras (arroun 300 euros ) which is expensive. Is there anyone in ıstanbul wanted to build theese machines with me ?

Thank you.

Merhaba,

Precious plastik projesini gördüğümden beri böyle birşey yapmak istediğimi biliyordum, doğaya ve geleceğimize faydalı birşey yaparken insanlara da bu konuda ilham vererek onları da teşvik etmeyi. Dave’in makinelerini kendim yapmak istedim başta fakat istanbul piyasasında shredder makinesinin maliyeti bile 1.000 lirayı geçiyor ve benim için çok pahalı. Istanbulda bu makinelerden yapmak isteyenler arıyorum 🙂

Teşekkürler

1 replies
0 subscribers
0 saved
2 likes
sort on most likes
starter
03/04/2019 at 11:34

Merhaba,
Maltepe Fen Lisesi’nde plastik dönüşümü için bu makineleri yapmaya başlayacağız. Portekiz Ulusal Ajansı / Buinho Creative Hub koordinatörlüğünde “Precious Plastics” KA105 projesini gerçekleştiriyoruz. Siz çalışmanızı gerçekleştirdiniz mi? Konuyla ilgili sizinle görüşmek isterim.
Teşekkürler.

Viewing 1 replies (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Support our projects on Patreon so we can keep developing 💪